پیوند غضروف بینی

پیوند غضروف بینی

در گذشته در جراحی بینی زمانی که قسمت های اضافی برداشته می شد اما به تدریج مشکلاتی رخ می داد و باعث ناراحتی بیمار می شد . کاربرد غضروف در ترمیم بینی بسیار اهمیت دارد .

مزایای استفاده از غضروف

از افتادن نوک بینی جلوگیری می کند . غضروف یک ماده ای می باشد که بسیار دارای اهمیت می باشد و اگر روزی بدون این مواد عملی انجام شود مشکلات بسیاری رخ می دهد .

معمولا غضروف بینی از تیغه میانی برداشته می شود معمولا این غضروف ها برداشته می شود  تا بتوان از آن ها در جراحی زیبایی بینی استفاده کرد .

غضروف مصنوعی در مواقعی استفاده می شود که فرد به دلایلی غضروف ندارد یا این که غضروف بر اثر تصادف بسیار آسیب دیده و یا به شکل مادرزادی فرد غضروف ندارد و ما مجبور هستیم که از غضروف دیگری استفاده کنیم . در یک برهه زمانی در گذشته از غضروف حیوان استفاده می شده است که اصلا  در حال حاضر کاربرد ندارد به همین دلیل تصمیم گرفته شد که از غضروف فرد دیگری استفاده کنند .

پیوند غضروف

پیوند غضروف

جدیدا مواردی هست که کسانی که پیوند غضروف بینی انجام می دهند این غضروف ها را اشعه می دهند و ضد عفونی می کنند و استفاده می کنند . اما مشکلاتی رخ می دهد مانند این که شاید استفاده کردن از غضروف دیگران موجب شود ویروسی انتقال داده شود و یا سبب بروز عفونت شود .

پس به این نتیجه می رسیم که بهترین گزینه برای پیوند غضروف بینی همان غضروف خود فرد می باشد که ما در جراحی بینی می توانیم از غضروف دنده و یا گوش فرد استفاده کنیم .

سوالی که بسیار مطرح می باشد این است که آیا در همه جراحی های بینی غضروف استفاده می شود ؟

در بیشتر موارد احتیاج می باشد که از غضروف برای محکم کردن و فرم دهی ظاهر استفاده شود اما در برخی از مواقع که پوست نواحی نوک بینی کلفت نباشد امکان دارد که لبه های غضروف از درون پوست مشاهده شود . به همین دلیل در جراحی همچین پوست هایی از غضروف نوک بینی تحت هیچ شرایطی استفاده نمی شود . در بینی هایی که دارای پوست کلفتی هستند امکان دارد احتیاج باشد که بیشتر از یک غضروف در قسمت نوک بینی استفاده شود

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =